Na međunarodnom skupu u Danskoj predstavljen rad sa Sveučilišta Sjever

U Kopenhagenu (Danska) u razdoblju od 17. do 21. rujna 2018., održao se međunarodni skup “Gravity, Geoid and Height Systems 2 (GGHS-2018)“ - “GRAVITY FIELD OF THE EARTH”.

Simpozij je okupio preko 170 sudionika iz cijeloga svijeta koji proučavaju Zemljino polje sile teže. Radni dio simpozija je bio podijeljen na sedam znanstvenih područja/sesija: 1 ) Current and future satellite gravity missions; 2) Global gravity field modelling; 3) Local/regional gravity field modelling; 4) Absolute, Relative and Airborne Gravity - observations and methods; 5) Height systems and vertical datum unification; 6) Satellite altimetry and applications i 7) Mass transport and climate-relevant processes.

U četvrtoj sesiji je doc. dr. sc. Danko Markovinović iz Odjela za graditeljstvo predstavio rad - poster pod nazivom: "Gravity measurements in investigations of caves - case study tunnel „Mala Kapela“ in Croatia."

Koautori na radu su bili dr. sc. Olga Bjelotomić Oršulić (Igea Varaždin) i prof. dr. sc. Tomislav Bašić (Geodetski fakultet Zagreb).