Božena Kapitarić, asistentica na Sveučilištu Sjever "najsestra" u 2016. godini

Povodom Svjetskog dana bolesnika, 11. veljače, Udruga hrvatskih pacijenata (UHP) te ministar zdravstva Milan Kujundžić, u srijedu je titule "najdoktora" i "najsestre" u 2016. godini dodijelilo abdominalnom kirurgu Stipislavu Jadrijeviću i diplomiranoj medicinskoj sestri Boženi Kapitarić.

Božena Kapitarić glavna je sestra centralne dnevne bolnice u Županijskoj bolnici Čakovec, a za titulu "najsestre" predložila ju je skupina onkoloških pacijenata, udruga medicinskih sestara Čakovec, hematološko društvo te druge strukovne udruge i udruge pacijenata.

Božena Kapitarić asistentica je na kolegiju Zdravstvena njega onkoloških bolesnika na studiju Sestrinstva Sveučilišta Sjever. Također, sudjeluje u brojnim humanitarnm akcijama u koje su uključeni i studenti te radionicama gdje nesebično dijeli svoje iskustvo i znanje.

Ovakva nagrada potvrda je kvalitete suradnika i mentora odjela za Biomedicinske znanosti i Sveučilišta Sjever.

Čestitamo kolegici!