Studenti Sveučilišta Sjever na otvaranju Europskih sveučilišnih igara Zagreb – Rijeka 2016

Na atletskom stadionu Sportskog parka Mladost u srijedu, 13. srpnja, održana je svečana ceremonija otvaranja Europskih sveučilišnih igara Zagreb – Rijeka 2016. Pred prepunim gledalištem stadiona Mladosti, na svečanoj ceremoniji sudjelovalo je 2500 sportaša iz cijele Europe te 200-tinjak izvođača – glazbenika i plesača. Mimohodom sportaša, plesom, pjesmom i zabavom, pod motom „Srce vjeruje, um ostvaruje“ otvoren je najveći multi-sportski događaj iz područja sveučilišnog sporta u Europi. Kroz 15 dana, gradovi Zagreb i Rijeka ugostit će preko 5500 studenata iz 45 europskih zemalja.

Na svečanoj ceremoniji otvaranja igara nazočili su predstavnici Sveučilišta Sjever  - studenti, igrači futsala; rektor Sveučilišta Sjever, prof. dr.sc. Marin Milković; prorektor za nastavu i studentska pitanja, doc. dr.sc. Vlado Tropša te prorektor Sveučilišnog centra Koprivnica, izv.prof. dr.sc. Mario Tomiša. Otvorenju su prisustvovali i mnogi gosti Sveučilišta Sjever iz sportskog i političkog života naših gradova i županija, predsjednica Skupštine Varaždinske županije Dubravka Biberdžić te glavni tajnik Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina Patrik Koščak.

Na slici: predsjednik Saveza sportskih udruga Sveučilišta Sjever, Nedeljko Pavlec, prof.;  dopredsjednik Saveza sportskih udruga Sveučilišta Sjever, dr. Branimir Štimec i prodekan za znanstveno istraživačku djelatnost i međunarodnu suradnju Fakulteta ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“ Pula, doc. dr.sc. Dean Sinković.