Na Sveučilištu Sjever održano gostujuće predavanje Karle Kuzle univ. spec. mag. iur.

Dana 17. Ožujka 2023. godine na Studiju sestrinstva u sklopu kolegija Zdravstvena njega psihijatrijskih bolesnika gostujuće predavanje održala je gospođa Karla Kuzle univ.spec.mag.iur.. Iako je po zanimanju pravnica, sebe je predstavila kao „kćer, supruga, pravnica, književnica i volonterka“ koja uz sve te uloge ima i psihijatrijsku dijagnozu. Njezino predavanje pod naslovom „Paranoidna shizofrenija – iz perspektive pacijenta“ izazvala je veliki interes kod studenata treće godine studija sestrinstva te su nakon predavanja imali niz pitanja za gospođu Kuzle. Gospođa Kuzle napisala je i knjigu Čaj od ruže u kojoj opisuje svoje iskustvo vezano uz bolest, a knjiga je dostupna i u našoj knjižnici za posudbu.
Hvala gospođi Kuzle na vrijednom predavanju i nadamo se da će naći vremena i sljedeće godine za posjetu.