Gostujuće predavanje na doktorskom studiju Mediji i komunikacija

Prof. dr. sc. Vesna Lamza Posavec održala je u petak, 22. travnja, s početkom u 17 sati u Sveučilišnom centru Koprivnica (dvorana A102) gostujuće predavanje pd nazivom "Metodologija društvenih istraživanja: temeljni uvidi". Predavanje se održalo u sklopu aktivnosti u modulu Znanstveni kolokvij na doktorskom sveučilišnom studiju Mediji i komunikacija.

Prof. dr. sc. Vesna Lamza Posavec završila je studij psihologije i doktorirala u polju informacijskih i komunikacijskih znanosti na Sveučilištu u Zagrebu. Izabrana je u trajno zvanje znanstvenog savjetnika i znanstveno-nastavno zvanje redovitoga profesora te u počasno zvanje zaslužne znanstvenice u Institutu Ivo Pilar. Glavno je područje njezina znanstvenog interesa istraživanje javnoga mnijenja i masovnih medija te metodologija društvenih istraživanja. Bila je dugogodišnja voditeljica Službe novinskog istraživanja u novinskoj kući Vjesnik, gdje je provela mnogobrojna istraživanja tiskanih medija. Nakon zapošljavanja u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar vodila je dugogodišnji znanstveni projekt istraživanja javnoga mnijenja i masovnih medija. Predavala je metodologijske predmete na Hrvatskim studijima, Fakultetu političkih znanosti i Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Objavila je deset knjiga/monografija (tri u suautorstvu) te mnoge znanstvene i stručne radove, istraživačka izvješća i studije. Dobitnica je državne nagrade za znanost (za knjigu Javno mnijenje-teorije i istraživanje) i nagrade Hrvatskog psihološkog društva.