Stipendije njemačkog parlamenta

Njemački savezni parlament (Deutscher Bundestag) već dugi niz godina raspiuje natječaj za više petomjesečnih stipendija, koje stipendistima omogućavaju neposredni rad sa zastupnicima Bundestaga te sudjelovanje na akademskom programu tri Sveučilišta u Berlinu.

Stipendije su namijenjene angažiranim, mladim ludima iz javnog života, državnih službi, medija, udruga i visokoškolskih ustanova, koji dobro govore njemački jezik, imaju ili će do početka stipendije (1.03.2019.) završiti visokoškolsku izobrazbu, a koji su mlađi od 30 godina na početku stipendije.

Natječajni postupak provodi Njemački savezni parlament u suradnji s Njemačkim veleposlanstvom u Zagrebu.

Rok za prijavu na natječaj je do 30.lipnja 2018.

Za sve dodatne informacije na raspolaganju Vam stoji Odjel za kulturu njemačkog veleposlanstva ili posjetite www.zagreb.diplo.de