Solar Decathlon Middle East natjecanje u Dubaiju

Solar Decathlon Middle East traži timove za dizajniranje energetski samoodrživih solarnih kuća za regiju Srednjeg istoka koje je izloženo visokim temperaturama, prašini i visokoj vlažnosti zraka.

Nagrada iznosi oko 2.8 milijuna dolara. Solar Decathlon će se održati u Dubaiju u 2018. i 2020. godini, a Ujedinjeni Arapski Emirati su prva država Srednjeg Istoka koja će biti domaćin natjecanja.

Natjecanje će se održati u 10 kategorija, a na kraju će timovi imati priliku sastaviti svoju kuću.

Cilj SDME 2018 je pridonijeti znanju i širenju industrijaliziranog solarnog i samoodrživog stanovanja i sadrži sljedeće kategorije:

1. Arhitektura
  2. Inženjerstvo i graditeljstvo
  3. Energetska učinkovitost
  4. Udobnost
  5. Funkcionalnost kuće
  6. Održivo transportiranje
  7. Održivost
  8. Vegetacija i uređenje vanjskih površina
  9. Komunikacija
  10. Inovacija

SDME nudi studentima i sveučilištima jedinstvenu priliku da pretvore naučenu teoriju u praksu kroz studiju slučaja. Radeći na projektu, studenti će biti izazvani koristiti svoju inovativnost i mogućnost da dizajniraju energetski samoodrživu solarnu kuću.

Više informacija možete pronaći na www.solardecathlonme.com

Prilozi