Na Sjeveru s Pavlom Vuk Pavlovićem - poziv na konferenciju

Sveučilište Sjever zajedno s Hrvatskim filozofskim društvom (Sekcija za filozofiju medija) poziva vas na znanstvenu konferenciju o djelu Pavla Vuk-Pavlovića. Konferencija će se održati u Sveučilišnom centru Koprivnica (dvorana A108) 13. studenoga 2017. godine s početkom u 10 sati.

Pavao Vuk-Pavlović rođen je u Koprivnici a, kako bilježi Lino Veljak, "jedan je od najznačajnijih hrvatskih filozofa (posebice u prvoj polovini 20. stoljeća)". Njegovi su se interesi kretali od spoznajne filozofije, estetike, filozofije odgoja, do etike, filozofije religije, itd. Njegova ga je rečenica odvela i do poetskih zapisa koji još uvijek nisu 'pročitani' na onaj način na koji se može i/ili mora čitati poezija rođena u krilu filozofijskih traganja.

Također, tog istog dana s početkom u 19 sati u Knjižnici i čitaonici "Fran Galović" održat će se književna večer posvećena poeziji Pavla Vuk-Pavlovića.

Vidimo se na Sjeveru!