Međunarodni tjedan srednjoškolaca i studenata u Varaždinu

U Varaždinu će od 16. do 22. studenog ove godine po prvi puta biti organizirane aktivnosti u sklopu Međunarodnog tjedana srednjoškolaca i studenata. Međunarodni dan obilježava se 17. studenog u spomen na praške studente i srednjoškolce, koji su zbog mirnog prosvjeda protiv nacističke okupacije svoje zemlje, održanog 17. studenog 1939. strijeljani bez suđenja. Ovaj dan povezan je s Deklaracijom o pravima srednjoškolaca, a ove godine obilježava se 76. obljetnica. Projekt će uključivati prvenstveno srednjoškolce i studente iz cijele Hrvatske. Međunarodni tjedan organiziraju Studentski zbor Sveučilišta Sjever, Studentski zbor FOI, Studentski dom Varaždin, Udruga srednjoškolaca Hrvatske Varaždinske županije, Savjet mladih grada Varaždina i Centar za mlade grada Varaždina (VAKUUM). Više informacija u prilogu.

Prilozi