Koprivnički studenti čitali vrtićarcima

U sklopu manifestacije „Koprivnica čita – upali lampicu i čitaj“ studenti Sveučilišta Sjever posjetili su 23. listopada 2015. Dječji vrtić „Crvenkapica“, koji se, kao i zgrada Sveučilišta, nalazi u koprivničkom Kampusu. Kao jednoj od manifestacija u sklopu Mjeseca hrvatske knjige (15.10.-15.11.) cilj je bio promicanje knjige i čitanja. Tako su u pratnji mentorice doc. dr. sc. Lidije Dujić i voditelja Sveučilišne knjižnice dr. sc. Marija Kolara članovi Umjetničke grupe Sveučilišta Sjever vrtićkoj skupini Točkice pročitali bajku Šuma Striborova Ivane Brlić Mažuranić, a nakon toga su studenti Medijskog dizajna, pod vodstvom doc. Ive Matije Bitanga, s djecom organizirali likovnu radionicu povezanu s pričom. Osim što su strpljivo saslušala cijelu bajku koju su studenti čitali po ulogama, djeca su o njoj rado razgovarala nakon čitanja, a jednako tako su se i vrlo uspješno likovno izrazili čime se ova studentsko-vrtićka suradnja pokazala kao pun pogodak.