Informacijska poduka za studente

U petak 16. listopada 2015. u sklopu kolegija „Uvod u medije“ studenti 1. godine Sveučilišnog centra u Koprivnici upoznali su informacijske i ostale usluge Sveučilišne knjižnice te Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica. Voditelj Sveučilišne knjižnice dr. sc. Mario Kolar studente je upoznao s glavnim uslugama i informacijskim izvorima (katalog, baze podataka, repozitorij) koje pruža Sveučilišna knjižnica, a Petar Lukačić s Odjela za odrasle i Kristian Ujlaki sa Stručno-znanstvenog odjela spominjane koprivničke gradske knjižnice upoznali su studente s uslugama i informacijskim pomagalima koje pruža njihova knjižnica, u koju se redoviti studenti Sveučilišta Sjever mogu besplatno učlaniti. Studente je najviše zanimalo gdje i kako mogu pronaći literaturu za ispite te seminarske i završne radove pa je tome aspektu dan poseban naglasak.