Sveučilište Sjever na Danu D

Studenti druge i treće godine studija medijskog dizajna predstavili su se izložbom radova na Međunarodnom festivalu dizajna Dan D, koji se održao od 3. do 5. srpnja 2015. u Zagrebu.

Izložbu čine radovi studentica i studenata druge i treće godine preddiplomskog studija Odjela medijskog dizajna Sveučilišta Sjever u Koprivnici. Radovi su to iz više kolegija vizualnih komunikacija, fotografije i oblikovanja zvuka, a nastali su kao semestralni zadaci pod mentorstvom predavača Ive Matije Bitange, Igora Kuduza i Dubravka Kuhte te asistenata Andre Giunija i Nike Mihaljevića.

Teme pojedinih radova, plakata i publikacija, iz grupe kolegija vizualnih komunikacija pokrivaju "dizajn za kulturu", odnosno oblikovanje promotivnih materijala muzeja, galerija te glazbene i filmske festivale. Većina rješenja je tipografska i u izrazu minimalistička.

Radovi studenata iz fotografije i oblikovanja zvuka nastali su kao mentorirani autorski koncepti.