Sveučilište Sjever posjetili predstavnici Sveučilišta u Pečuhu

Predstavnici Sveučilišta u Pečuhu iz Mađarske, Dr. Istvan Tarrosy, ph.D.habil., direktor za međunarodne odnose i Gabor Czech iz Ureda za međunarodnu suradnju posjetili su Sveučilište Sjever proteklog tjedna. Tom prilikom je u prvom dijelu posjeta organizirano predstavljanje studijskih programa Sjevera nakon čega su za pročelinike odjela gosti iz Pečuha predstavili sastavnice Sveučilišta u Pečuhu, ali i njihovo viđenje moguće buduće suradnje koja se očekuje ne samo u prostoru mobilnosti studenata i nastavnika već i pokretanje velikih projekata, europskih, ali i znanstvenih.

Pročelnici studijskih programa Sveučilišta Sjever (sveučilišnog centara Varaždin i sveučilišnog centra Koprivnica) imali su mogućnost razgovorati o konkretnim aktivnostima i iskazati interese za uključivanje u različite vidove suradnje. U nastavku druženja prorektor za znanstvenu djelatnost i umjetnički rad i međunarodnu suradnju prof.dr.sc. Vladimir Šimović razgovarao je o budućim koracima koji se prije svega odnose na uspostavljanje kontakata s pojedinačnim sastavnicama. Obzirom na iskazan značajan interes s obje strane, može se zaključiti da ova dva Sveučilišta u budućnosti očekuje plodna suradnja.