Erasmus+

Trina Mjeda, asistentica na Odjelu za poslovanje i menadžment u medijima Sveučilišta Sjever, u svibnju je u sklopu projekta Erasmus+ gostovala na Sveučilištu kralja Juana Carlosa u Madridu. Na odjelu Primijenjena ekonomija Fakulteta pravnih i društvenih znanosti studentima je predavala o osnovnim makroekonomskim pojmovima i pokazateljima kroz primjere iz prakse te o međunarodnim ekonomskim odnosima Hrvatske i Europske Unije. Sveučilište kralja Juana Carlosa osnovano je 1996. godine, a s 36.000 studenata treće je po veličini u Madridu. Nastava je organizirana u pet sveučilišnih kampusa od kojih kampus Vicálvaro, koji je središte pravnih i društvenih znanosti, broji najviše studenata. Osim toga, u ostalim su kampusima raspoređeni fakulteti iz područja tehnologije, računalnog inženjeringa, medicinskih znanosti te komunikacijskih znanosti, a u sklopu Sveučilišta funkcioniraju i brojni instituti te istraživački centri. S velikim ponosom ističu poslovne inkubatore u kampusima Mostoles i Vicálvaro kojima pružaju podršku brojnim gospodarskim projektima.