Novi doktor znanosti

Dana 15. siječnja 2015. naš predavač Matija Orešković, dipl. ing. građ., obranio je doktorsku disertaciju na temu ''Stanje naprezanja i deformacija te nosivost tlačno opterećenih oštećenih stupova kružnog poprečnog presjeka'' na partnerskom Sveučilištu, Odeskoj državnoj akademiji građevinarstva i arhitekture. Doktorat je izrađen pod vodstvom mentora prof. dr. teh. zn. Evgenija V. Klimenka uz sudjelovanje komentora izv. prof. dr. sc. Bože Solde.

Obrana doktorske disertacije plod je međunarodne suradnje između Odeske državne akademije građevinarstva i arhitekture te Sveučilišta Sjever koja započela prije tri godine, a tijekom koje je zajednički objavljeno i desetak znanstvenih i stručnih radova, zajednički se sudjelovalo na više znanstvenih skupova, a u pripremi je izdavanje i jedne monografija te suorganizacija međunarodne znanstvene i stručne konferencije.

Čestitamo kolegi Oreškoviću na ovom izuzetnom postignuću.