Sveučilište Sjever na EUSA 2015. konferenciji

Predstavnici Sveučilišta Sjever i Saveza sportskih udruga Sveučilišta Sjever  sudjelovali su na konferenciji EUSA 2015 u Zagrebu od 26. do 29. ožujka 2015. pod motom Unapređenje akademskog sporta. Na dvodnevnoj konferenciji  održane su radionice kako unaprijediti mogućnosti približavanja sporta studentima te njihovo uključivanje u akademski sport. Predavači su predstavili aktivnosti u Nacionalnom udruženju akademskog sporta promovirajući zdrave stilove života, uključivanje u sport te rekreacijske aktivnosti, s posebnim ciljem na više obrazovanje studenata. Kolege  profesori sa ostalih evropskih sveučilištima upoznati su sa planom rada studenata Sveučilišta Sjever u organizaciji Saveza sportskih udruga Sveučilišta Sjever, te moguću organizaciju sportskih turnira u svrhu  promicanja sporta na Sveučilištu kao i samu promociju Sveučilišta Sjever kroz sport.