Sveučilište Panonija – stari partner Sjevera u novoj formi

Sveučilite Panonija sa sjedištem u Veszpremu jedno je od većih sveučilišta u susjednoj Mađarskoj koje paletu obrazovnih programa provodi u nekoliko gradova pogranične zone. Suradnja s ogrankom Sveučilišta Panonija koji se nalazi u Nagykaniszi i Sveučilišta Sjever traje već neko vrijeme zahvaljujući Gradu Koprivnici i suradnji na projektu istraživanja obrazovnih potreba tržišta rada u prostorima koje pokrivaju upravo dvije navedene visokoškolske ustanove.

Na završnoj svečanosti projekta koja se održala 19. veljače 2015. godine nazočili su i predstavnici Sveučilišta Sjever te su tom prilikom rektori obaju sveučilišta potpisali i formalni dokument Sporazum o suradnji u kojem su dani okviri i naznake mogućih budućih aktivnosti s ciljem razvoja poslovanja i znanstvene djelatnosti ovih ustanova. Rektori i prorektori održali su radni sastanak na kojem su dogovorene strategije i daljnji koraci te uskoro očekujemo nove projekte, ali i mobilnost nastavnika i studenata.